Jak pielęgnować meble skórzane?

Skórzane komplet meblowe okazują się bardzo wytrzymałym, solidnym i przy tym również efektownym gatunkiem asortymentu aranżacyjnego, który podnosi walory wizualne danego obiektu. By jednak ten kosztowny wydatek móc określić inwestycją na długie lata, warto o nabyte zestawy w odpowiedni sposób dbać.

Zabiegi pielęgnacyjne mebli tapicerowanych skórą naturalną są niezbędne do utrzymania akcesoriów w idealnym stanie. Nie zapominajmy, że jest to materiał naturalny, co oznacza, że bardzo szybko ulega przetarciu, tym bardziej, jeśli mowa o fotelu czy sofie, które są poddawane częstej eksploatacji. Meble skórzane powinny być czyszczone gruntownie i solidnie z wykorzystaniem nie tylko zwilżonej lekko ściereczki, ale także specjalnego detergentu, który będzie przygotowany w postaci roztworu wraz z wodą. W sklepach meblowych dystrybuujących komplety skórzane można zaopatrzyć się w tej rodzaju preparaty. Poza tym, warto zakupić także krem ochronny. Najczęściej jest on dostępny ze specjalną gąbeczką. Dzięki temu podczas nawet silniejszego tarcia, chcąc usunąć powstałe plamy, nie będziemy mieli problemu z tym, że mocniej trąc zrobimy dziurę. Najlepszej klasy produkty są pozbawione silnych rozpuszczalników, co sprawia, że w zasadzie nie ma opcji uszkodzenia powierzchni skórzanej, nawet przy regularnym użytkowaniu specyfików czyszczących.

Po wypielęgnowaniu elementów meblowych konieczne jest naniesienie kremu ochronnego. To zabezpiecza przed zabrudzeniem oraz pozwala na to, żeby skóra była miękka w dotyku. Jednym z takich specyfików jest między innymi Strong Cleaner, który pozwala na usunięcie kawy, herbaty czy soków. Brud głęboko wnikający w skórę zostanie natomiast usunięty poprzez Leather Degreaser, który pozwoli na odżywienie tworzywa oraz zmiękczenie go, sprawiając, że będzie przyjemniejszy. Jest to dobry wariant także dla starych kompletów meblowych, które w charakterystyczny sposób trzeszczą. Dzięki pielęgnowaniu Leather Degreaser ten problem „dźwiękowy”zostaje zlikwidowany.

W specjalistycznych sklepach możliwe okazuje się także nabycie wysokiej jakości specyfików, które są przeznaczone do pielęgnowania skóry kolorowej. Są to specjalne kremy samo maskujące, które pozwalają na to, aby usunąć wszelkie przebarwienia. Gwarantują retuszowanie w miejscach zaplamionych oraz popękanych. Przywracają barwę naturalną wyblakłym obiciom.